Een bijzonder uitstapje!

Een bijzonder uitstapje!

Probeer vanuit Wimy het mysterie op te lossen van een gestolen zilveren muntstuk met een grote symbolische waarde.

Op de EuroVelo 3 passeer je met de fiets het charmante dorpje Ohis of Effry en zijn nationale begraafplaats die tot het werelderfgoed van de UNESCO behoort.

Duur: 2h-3h

Afstand: 14 km

Niveau: Gemiddeld

Hoogteverschil: Gemiddeld

Deze mag je niet missen tijdens je avontuur:

2-viaduc-dohis-min.jpg
  • Eglise fortifiée de Wimy : Volgens een archeologisch onderzoek heeft de versterkte kerk van Wimy een van de grootste vierkante torens van Thiérache en waarschijnlijk een van de best verdedigde in zijn tijd! 
  • Ohis: Neem de Axe vert (Groene As), slenter door de straten van Ohis, wandel langs de Oise en ontdek de Thiérache door de verrekijker. Themapanelen tonen alle rijkdommen van deze prachtige grensstreek.
  • Franse nationale begraafplaats van gevangenen in Effry: In 1917 kozen de Duitsers in Effry en Thiérache een fabriek om er een lazaret (veldhospitaal) te installeren om er burgerlijke en militaire zieken onder te brengen: Franse en Belgische gedeporteerden, Russen, Roemenen en bataljons van oorlogsgevangenen. Tegenwoordig staan op de militaire begraafplaats naast de burgerlijke begraafplaats een monument en borden die de geschiedenis van dit ziekenhuis weergeven dat is omgevormd tot een opvangplaats voor burgers.